filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Film Independent
1999
http://spiritawards.com/
Independent Spirit
Najlepszy film
wygrane
Bogowie i potwory
(1998)
Mark R. Harris
,
Gregg Fienberg
,
Paul Colichman
Reżyser filmowy i homoseksualista zatrudnia w charakterze ogrodnika młodego Claya.
nominacje
Claire Dolan
(1998)
Ann Ruark
Córka żołnierza nie płacze
(1998)
Ismail Merchant
Idol
(1998)
Christine Vachon
Prywatne piekło
(1997)
Linda Reisman
Najlepsza aktorka
wygrane
[Ally Sheedy]
Ally Sheedy
jako Lucy w filmie
Sztuka wysublimowanej fotografii
(1998)
nominacje
Katrin Cartlidge
Claire Dolan
(1998)
Robin Tunney
Niagara, Niagara
(1997)
Christina Ricci
Wojna płci
(1998)
Alfre Woodard
Wracając do korzeni
(1998)
Najlepszy aktor
wygrane
[Ian McKellen]
Ian McKellen
jako James Whale w filmie
Bogowie i potwory
(1998)
nominacje
Dylan Baker
Happiness
(1998)
Sean Penn
Harmider
(1998)
Nick Nolte
Prywatne piekło
(1997)
Courtney B. Vance
Ślepa wiara
(1998)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Lynn Redgrave]
Lynn Redgrave
jako Hanna w filmie
Bogowie i potwory
(1998)
nominacje
Stockard Channing
Dwie matki
(1998)
Joely Richardson
Na progu nieba
(1998)
Patricia Clarkson
Sztuka wysublimowanej fotografii
(1998)
Lisa Kudrow
Wojna płci
(1998)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Bill Murray]
Bill Murray
jako Herman Blume w filmie
Rushmore
(1998)
nominacje
Philip Seymour Hoffman
Happiness
(1998)
James Coburn
Prywatne piekło
(1997)
Charles S. Dutton
Ślepa wiara
(1998)
Gary Farmer
Znaki dymne
(1998)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Wes Anderson]
Wes Anderson
Rushmore
(1998)
nominacje
Lodge Kerrigan
Claire Dolan
(1998)
Todd Solondz
Happiness
(1998)
Todd Haynes
Idol
(1998)
Paul Schrader
Prywatne piekło
(1997)
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Idol
(1998)
Maryse Alberti
Młody dziennikarz zbiera materiały do artykułu o legendarnym muzyku sceny glam-rockowej, który zniknął bez śladu, u szczytu swej popularności.
nominacje
Belly
(1998)
Malik Hassan Sayeed
Pi
(1998)
Matthew Libatique
Prywatne piekło
(1997)
Paul Sarossy
Sztuka wysublimowanej fotografii
(1998)
Tami Reiker
Najlepszy debiut aktorski
wygrane
[Evan Adams]
Evan Adams
jako Thomas Builds-the-Fire w filmie
Znaki dymne
(1998)
nominacje
Anthony Roth Costanzo
Córka żołnierza nie płacze
(1998)
Andrea Hart
Miss poniedziałku
(1998)
Sonja Sohn
Rozgrywka
(1998)
Saul Williams
Rozgrywka
(1998)
Najlepszy debiut scenariuszowy
wygrane
Pi
(1998)
Darren Aronofsky
Genialny matematyk jest bliski rozszyfrowania tajnego kodu, który daje władzę nad światem. Wkrótce orientuje się, że śledzą go agenci potężnego koncernu i członkowie sekty religijnej.
nominacje
Niagara, Niagara
(1997)
Matthew Weiss
Slumsy Beverly Hills
(1998)
Tamara Jenkins
Sztuka wysublimowanej fotografii
(1998)
Lisa Cholodenko
Znaki dymne
(1998)
Sherman Alexie
Najlepszy film debiutancki
wygrane
Wojna płci
(1998)
Michael Besman
,
David Paul Kirkpatrick
,
Don Roos
nominacje
Oko w oko z życiem
(1998)
Vincent Gallo
,
Chris Hanley
Pi
(1998)
Darren Aronofsky
,
Eric Watson
Slumsy Beverly Hills
(1998)
Tamara Jenkins
,
Michael Nozik
,
Stan Wlodkowski
Sztuka wysublimowanej fotografii
(1998)
Dolly Hall
,
Lisa Cholodenko
,
Jeffrey Kusama-Hinte
,
Susan A. Stover
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
Festen
(1998)
Thomas Vinterberg
Helge kończy 60 lat. Podczas przyjęcia urodzinowego na jaw wychodzą niewygodne sekrety z życia jego rodziny.
nominacje
Dworzec nadziei
(1998)
Walter Salles
Generał
(1998)
John Boorman
Hana-bi
(1997)
Takeshi Kitano
Węgorz
(1997)
Shôhei Imamura
Najlepszy scenariusz
wygrane
Wojna płci
(1998)
Don Roos
nominacje
Bogowie i potwory
(1998)
Bill Condon
Hiszpański więzień
(1997)
David Mamet
Prywatne piekło
(1997)
Paul Schrader
Ślepa wiara
(1998)
Frank Military
Nagroda Specjalna
Nagroda "Prawdziwsze od fikcji" ('Truer than Fiction")
wygrane
Kondolencje z frontu
(1998)
Barbara Sonneborn
nominacje
Dear Jesse
(1997)
Tim Kirkman
Dying to Tell the Story
(1998)
Kyra Thompson
Moment of Impact
(1998)
Julia Loktev
Paulina
(1998)
Vicky Funari
Nagroda "Someone to Watch"
wygrane
Thirteen
(1997)
David D. Williams
nominacje
Conceiving Ada
(1997)
Lynn Hershman-Leeson
One
(1998)
Tony Barbieri
Wyróżnieni w roku 1999
Bogowie i potwory
(
3/4
)
Wojna płci
(
2/4
)
Rushmore
(
2/2
)
Sztuka wysublimowanej fotografii
(
1/5
)
Idol
(
1/3
)
Pi
(
1/3
)
Znaki dymne
(
1/3
)
Festen
(
1/1
)
Kondolencje z frontu
(
1/1
)
Thirteen
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.